Girls 400H

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Tyanna Petty 9 Rio Grande 1:11.34 1 10
2 Randi Wray 10 Rio Grande 1:15.16 1 8
3 Renee Davis 12 Rio Grande 1:15.25 1 6
4 Jahniah Mcallister 9 Point Park 1:16.70 1 4

Girls JT

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Carrie Coriell 11 Rio Grande 30.21m 2 10
2 Kaitie Roberts 10 Rio Grande 29.58m 2 8
3 Allison Keeney 12 Rio Grande 27.92m 2 6
4 Shelby Pickens 10 Rio Grande 27.03m 1
5 Vanessa Sprando 10 Point Park 24.23m 2 4
6 Audra Lewis 9 Point Park 23.58m 1 2
7 Renee Davis 12 Rio Grande 23.32m 2
8 Alexis Brasier 11 Indiana East 19.80m 2 1
9 Jordan Hogg 9 Indiana East 19.52m 1
10 Heather Ferris 9 Indiana East 17.95m 1
11 Maddison Scarberry 9 Rio Grande 13.47m 1
12 Hannah James 9 Point Park 11.91m 1

Girls 1500

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Katie Guarnaccia 9 Point Park 4:57.33 1 10
2 Kelsey Wilkins 9 Point Park 5:00.31 1 8
3 Grace Yeaton 9 Indiana East 5:18.40 1 6
4 Rachel Ball 9 Rio Grande 5:21.40 1 4
5 Katie Glover 10 Rio Grande 5:34.37 1 2
6 Kelsey Buehner 9 Indiana East 6:01.77 1 1

Girls HT

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Carrie Coriell 11 Rio Grande 44.89m 1 10
2 Kaitie Roberts 10 Rio Grande 39.83m 1 8
3 April Sisk 9 Rio Grande 36.01m 1 6
4 Vanessa Sprando 10 Point Park 21.51m 1 4
5 Audra Lewis 9 Point Park 16.62m 1 2

Girls TJ

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Kelsey Wilkins 9 Point Park 9.84m 1 10
2 Amber Dwyer 10 Indiana East 9.33m 1 8
3 Caley Pringle 9 Rio Grande 9.25m 1 6
4 Vianka Cotton 12 Point Park 9.12m 1 4
5 Kylie Caudill 9 Rio Grande 9.07m 1 2

Girls 3000S

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Stephanie Gruenberg 11 Rio Grande 12:15.64 1 10
2 Emily Maxwell 9 Point Park 13:30.40 1 8
3 Mckenzie Wilson 9 Point Park 13:56.83 1 6

Girls 10000

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Katie Guarnaccia 9 Point Park 38:55.57 1 10
2 Olivia Warren 12 Brescia 40:51.18 1 8
3 Courtney Naas 10 Brescia 41:40.20 1 6
4 Brittany Piccone 12 Rio Grande 43:57.08 1 4
5 Aubrey Dunfee 9 Rio Grande 45:22.69 1 2

Girls 5000

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Katie Guarnaccia 9 Point Park 18:50.79 1 10
2 Brittany Piccone 12 Rio Grande 21:56.29 1 8
3 Rachel Ball 9 Rio Grande 21:56.78 1 6

Girls 100

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Amber Brown 9 Point Park 12.80 1 10
2 Taelor Fowler 12 Point Park 13.13 1 8
3 Jahniah Mcallister 9 Point Park 13.20 1 6
4 Katie Browning 9 Rio Grande 13.21 1 4
5 Brianna Thomas 9 Rio Grande 13.25 1 2
6 Mckenzie Coriell 10 Rio Grande 13.66 1 1
7 Bre West 10 Rio Grande 13.71 2
7 Darian Leighty 9 Point Park 13.71 1
9 Marissa Mcconaha 9 Rio Grande 13.99 2
10 Adrianna Rowe 9 Rio Grande 14.66 2
11 Tori King 10 Brescia 14.89 2
12 Jordan Hogg 9 Indiana East 16.18 2

Girls 200

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Taelor Fowler 12 Point Park 27.40 1 10
2 Brianna Thomas 9 Rio Grande 27.61 1 8
3 Olukemi Olugbakinro 9 Point Park 28.32 1 6
4 Mckenzie Coriell 10 Rio Grande 28.65 1 4
5 Darrian Mcnary 9 Brescia 28.95 2 2
6 Amber Brown 9 Point Park 29.15 1 1
7 Bre West 10 Rio Grande 29.37 1
8 Marissa Mcconaha 9 Rio Grande 30.54 2
9 Amber Dwyer 10 Indiana East 30.81 2
10 Alexis Brasier 11 Indiana East 33.23 2
11 Jordan Hogg 9 Indiana East 37.34 2

Girls 400

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Olukemi Olugbakinro 9 Point Park 1:03.40 1 10
2 Chereese Langley 9 Point Park 1:03.50 1 8
3 Emili Sannes 9 Rio Grande 1:04.90 1 6
4 Andrea Hunt 9 Rio Grande 1:05.00 1 4
5 Darrian Mcnary 9 Brescia 1:07.20 1 2
6 Amber Dwyer 10 Indiana East 1:08.36 2 1
7 Heather Ferris 9 Indiana East 1:08.90 1
8 Alexis Brasier 11 Indiana East 1:10.06 2

Girls 800

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Keri Lawrence 9 Rio Grande 2:25.60 1 10
2 Kelsey Wilkins 9 Point Park 2:27.40 1 8
3 Maddie Rigsby 9 Rio Grande 2:31.34 1 6
4 Alex Ellis 10 Rio Grande 2:34.35 1 4
5 Grace Yeaton 9 Indiana East 2:41.69 1 2
6 Morgan Stanley 10 Indiana East 2:42.50 1 1
7 Heather Ferris 9 Indiana East 2:49.31 1
8 Mckenzie Wilson 9 Point Park 2:49.54 1
9 Kelsey Buehner 9 Indiana East 2:58.85 1
10 Hayley Rogers 9 Indiana East 2:58.88 1

Girls 100H

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Tyanna Petty 9 Rio Grande 15.96 1 10
2 Jahniah Mcallister 9 Point Park 16.42 1 8
3 Keri Lawrence 9 Rio Grande 16.54 1 6
4 Renee Davis 12 Rio Grande 16.55 1 4
5 Caley Pringle 9 Rio Grande 18.94 1
6 Alexandra Kann 9 Indiana East 19.01 1 2
7 Randi Wray 10 Rio Grande 19.31 2
8 Tori King 10 Brescia 19.34 2 1
9 Hannah James 9 Point Park 22.52 2

Girls Discus

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Carrie Coriell 11 Rio Grande 38.00m 1 10
2 April Sisk 9 Rio Grande 33.25m 1 8
3 Kaitie Roberts 10 Rio Grande 33.11m 1 6
4 Mackenzie Weyer 9 Brescia 29.54m 1 4
5 Candice Stein 9 Point Park 23.88m 1 2
6 Vanessa Sprando 10 Point Park 23.21m 1 1
7 Dominique Furrowh 9 Point Park 20.97m 1

Girls Shot Put

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Kaitie Roberts 10 Rio Grande 11.98m 1 10
2 Carrie Coriell 11 Rio Grande 11.92m 1 8
3 Mackenzie Weyer 9 Brescia 10.88m 1 6
4 April Sisk 9 Rio Grande 10.70m 1 4
5 Vanessa Sprando 10 Point Park 10.03m 1 2
6 Allison Keeney 12 Rio Grande 8.36m 1
7 Dominique Furrowh 9 Point Park 8.30m 1 1
8 Candice Stein 9 Point Park 8.06m 1
9 Marissa Mcconaha 9 Rio Grande 8.01m 1

Girls High Jump

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Maddie Rigsby 9 Rio Grande 1.52m 1 10
2 Kylie Caudill 9 Rio Grande 1.52m 1 8
3 Tyanna Petty 9 Rio Grande 1.52m 1 6
4 Katie Browning 9 Rio Grande 1.47m 1
5 Danika Adams-peterson 12 Point Park 1.42m 1 4
6 Michaela Roe 9 Rio Grande 1.37m 1
7 Darian Leighty 9 Point Park 1.32m 1 2
8 Morgan Stanley 10 Indiana East 1.32m 1 1

Girls Long Jump

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Andrea Hunt 9 Rio Grande 4.93m 1 10
2 Tyanna Petty 9 Rio Grande 4.90m 2 8
3 Darrian Mcnary 9 Brescia 4.89m 1 6
4 Bre West 10 Rio Grande 4.78m 2 4
5 Mckenzie Coriell 10 Rio Grande 4.68m 2
6 Kylie Caudill 9 Rio Grande 4.66m 2
7 Amber Dwyer 10 Indiana East 4.56m 2 2
8 Darian Leighty 9 Point Park 4.26m 1 1
9 Adrianna Rowe 9 Rio Grande 4.20m 1
10 Vianka Cotton 12 Point Park 4.14m 2
11 Caley Pringle 9 Rio Grande 4.04m 1
12 Hayley Rogers 9 Indiana East 3.96m 1

Girls Pole Vault

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Katie Browning 9 Rio Grande 3.35m 1 10

Girls 4x100 Relay

Place School Result Heat Points
1 Point Park 50.23 1 10
Taelor Fowler, Jahniah Mcallister, Chereese Langley, Amber Brown
2 Rio Grande 53.09 1 8
Mckenzie Coriell, Bre West, Brianna Thomas, Katie Browning
3 Indiana East 56.19 1 6
Alexis Brasier, Amber Dwyer, Alexandra Kann, Heather Ferris

Girls 4x400 Relay

Place School Result Heat Points
1 Rio Grande 4:29.30 1 10
Maddie Rigsby, Emili Sannes, Keri Lawrence, Tyanna Petty
2 Brescia 4:47.40 1 8
Tori King, Darrian Mcnary, Olivia Warren, Courtney Naas
3 Indiana East 4:53.50 1 6
Heather Ferris, Morgan Stanley, Alexis Brasier, Amber Dwyer
4 Point Park 5:01.50 1 4
Olukemi Olugbakinro, Jahniah Mcallister, Chereese Langley, Amber Brown

Girls 4x800 Relay

Place School Result Heat Points
1 Rio Grande 10:55.28 1 10
Maddie Rigsby, Emili Sannes, Alex Ellis, Keri Lawrence
2 Indiana East 11:17.13 1 8
Hayley Rogers, Morgan Stanley, Kelsey Buehner, Grace Yeaton
3 Point Park 12:42.49 1 6
Emily Maxwell, Brittany Maniet, Samantha Sanzhez, Mckenzie Wilson

Boys 400H

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Tim Warner 11 Rio Grande 1:01.17 1 10
2 Dj Hickman 9 Rio Grande 1:01.54 1 8
3 Floyd Lowry 10 Rio Grande 1:01.80 1 6
4 Christian Capers 9 Point Park 1:03.11 1 4
5 Brent Crawford 9 Brescia 1:05.61 1 2
6 Cameron Jones 11 Indiana East 1:05.93 1 1
7 Nate Kosnich 10 Rio Grande 1:06.12 1
8 Sage Henderson 10 Indiana East 1:06.88 1

Boys JT

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Floyd Lowry 10 Rio Grande 40.15m 2 10
2 Austin Wilson 11 Rio Grande 38.98m 2 8
3 Matt Hodge 9 Rio Grande 38.39m 2 6
4 Andrew Willcox 10 Indiana East 38.05m 2 4
5 Cameron Jones 11 Indiana East 36.47m 2 2
6 Josh Wright 9 Point Park 36.34m 2 1
7 Arthur Dunkley 10 Rio Grande 32.64m 2
8 Dylan Cope 10 Indiana East 29.65m 1
9 Michael Beavis 12 Point Park 27.45m 1
10 Bruce Derick-williams 9 Rio Grande 26.72m 1
11 Joshua Strobel 9 Point Park 24.14m 1
12 Eric Hall 11 Indiana East 23.97m 1
13 Matt Flood 10 Indiana East 23.17m 1

Boys 1500

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Drew Atkins 11 Brescia 4:19.73 1 10
2 Dylan Cope 10 Indiana East 4:23.32 1 8
3 Dallas Guy 10 Rio Grande 4:23.66 1 6
4 Caleb Woodard 10 Asbury 4:24.60 1 4
5 Joshua Fritz 9 Asbury 4:31.34 1 2
6 Sam Starnes 9 Asbury 4:33.18 1 1
7 Caleb Mootispaw 10 Asbury 4:43.29 1

Boys HT

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Alex Presley 9 Rio Grande 42.92m 1 10
2 Issac Andrews 10 Rio Grande 33.54m 1 8
3 Isaac Moss 10 Rio Grande 31.86m 1 6
4 Sammy Little 9 Rio Grande 31.54m 1
5 Alex Nichols 10 Rio Grande 29.67m 1
6 Craig Henderson 9 Rio Grande 28.92m 1
7 Michael Beavis 12 Point Park 19.20m 1 4

Boys TJ

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Jryi Davis 9 Point Park 13.33m 1 10
2 Shaun Berry 9 Point Park 13.29m 1 8
3 Jordon Cummings 9 Rio Grande 12.81m 1 6
4 James Clark 9 Rio Grande 12.66m 1 4
5 Kyle Slick 11 Indiana East 11.49m 1 2
6 Aaron Wise 9 Rio Grande 11.46m 1 1
7 Eric Biggs 9 Point Park 10.86m 1
8 Clint Swanson 10 Indiana East 10.66m 1
9 Cameron Jones 11 Indiana East 10.60m 1

Boys 3000S

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Matt Engstrom 11 Rio Grande 10:48.72 1 10
2 Seth Prince 12 Indiana East 11:45.51 1 8

Boys 10000

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Eric Torres 9 Point Park 33:20.50 1 10
2 Nate Goodhart 10 Rio Grande 34:14.23 1 8
3 Blake Freed 10 Rio Grande 34:14.39 1 6
4 Todd Tolliver 9 Rio Grande 35:28.13 1 4
5 Seth Prince 12 Indiana East 38:11.18 1 2

Boys 5000

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Eric Torres 9 Point Park 16:55.90 1 10
2 Todd Tolliver 9 Rio Grande 17:32.11 1 8
3 Chase Mccauley 9 Brescia 17:48.86 1 6
4 Adam Klipstine 9 Indiana East 17:58.40 1 4
5 Seth Prince 12 Indiana East 18:12.84 1 2
6 Nate Goodhart 10 Rio Grande 18:51.45 1 1
7 Drew Atkins 11 Brescia 18:51.48 1
8 Dallas Guy 10 Rio Grande 18:51.51 1
9 Matt Engstrom 11 Rio Grande 18:51.52 1
10 Blake Freed 10 Rio Grande 18:51.53 1

Boys 100

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Austin Wilson 11 Rio Grande 11.20 1 10
2 Deanthony Morgan 9 Point Park 11.35 1 8
3 Matt Hodge 9 Rio Grande 11.39 1 6
4 Falonte Jackson 9 Point Park 11.42 1 4
5 Nate Kosnich 10 Rio Grande 11.49 2 2
6 Kyle Slick 11 Indiana East 12.00 1 1
7 Dj Hickman 9 Rio Grande 12.27 2
8 Arthur Dunkley 10 Rio Grande 12.39 1
9 Matt Flood 10 Indiana East 12.44 2
10 Eric Hall 11 Indiana East 13.33 2

Boys 200

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Clint Swanson 10 Indiana East 23.15 1 10
2 Deanthony Morgan 9 Point Park 23.28 1 8
3 Tj Miller 10 Brescia 24.14 1 6
4 Kyle Slick 11 Indiana East 24.45 1 4
5 Adrian Shields 10 Rio Grande 24.54 2 2
6 Christian Wertz 9 Rio Grande 24.70 2 1
7 Revon Davis 9 Point Park 25.65 1
8 Eric Biggs 9 Point Park 26.09 1
9 Matt Flood 10 Indiana East 26.29 1
10 Falonte Jackson 9 Point Park 28.50 1
11 Chris Rider 9 Point Park 28.99 2

Boys 400

Place Name Grade School Result Heat Points
1 James Clark 9 Rio Grande 50.40 1 10
2 Clint Swanson 10 Indiana East 50.60 1 8
3 Alexander Vaughn 9 Point Park 51.28 1 6
4 Tj Miller 10 Brescia 52.78 1 4
5 Zachary Watt 9 Point Park 53.41 1 2
6 Christian Wertz 9 Rio Grande 54.31 1 1
7 Adam Klipstine 9 Indiana East 54.88 2
8 Adrian Shields 10 Rio Grande 55.73 1
9 Andrew Willcox 10 Indiana East 59.78 2
10 Saffir Maddox 9 Point Park 1:00.68 2
11 Chris Rider 9 Point Park 1:05.53 2

Boys 800

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Austin Moore 10 Rio Grande 2:02.98 1 10
2 Devin Weems 9 Rio Grande 2:06.30 1 8
3 Khalid Omar 10 Point Park 2:06.56 1 6
4 Kyle Hall 11 Indiana East 2:06.86 1 4
5 Aaron Evancho 10 Rio Grande 2:08.34 1 2
6 David Bakenhaster 10 Rio Grande 2:09.08 1
7 Mason Lambert 10 Asbury 2:11.40 1 1
8 Dylan Cope 10 Indiana East 2:14.24 1
9 John Wiley 9 Point Park 2:14.71 1
10 Joshua Fritz 9 Asbury 2:16.46 1
11 Saffir Maddox 9 Point Park 2:27.87 1

Boys 110H

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Nate Kosnich 10 Rio Grande 14.83 1 10
2 Matt Hodge 9 Rio Grande 15.15 1 8
3 Dj Hickman 9 Rio Grande 15.24 1 6
4 Christian Capers 9 Point Park 15.94 1 4
5 Floyd Lowry 10 Rio Grande 16.04 1
6 Brent Crawford 9 Brescia 18.50 1 2

Boys Discus

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Alex Presley 9 Rio Grande 45.00m 1 10
2 Alex Nichols 10 Rio Grande 36.15m 1 8
3 Craig Henderson 9 Rio Grande 33.02m 1 6
4 Issac Andrews 10 Rio Grande 32.92m 1
5 Josh Wright 9 Point Park 31.35m 1 4
6 Sammy Little 9 Rio Grande 26.63m 1
7 Michael Beavis 12 Point Park 24.65m 1 2
8 Floyd Lowry 10 Rio Grande 21.28m 1

Boys Shot Put

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Alex Presley 9 Rio Grande 14.09m 1 10
2 Alex Nichols 10 Rio Grande 13.43m 1 8
3 Issac Andrews 10 Rio Grande 12.52m 1 6
4 Michael Beavis 12 Point Park 10.70m 1 4
5 Andrew Lawrence 11 Rio Grande 10.44m 1
6 Sammy Little 9 Rio Grande 10.28m 1
7 Eric Hall 11 Indiana East 10.23m 1 2
8 Craig Henderson 9 Rio Grande 9.94m 1

Boys High Jump

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Jordon Cummings 9 Rio Grande 1.98m 1 10
2 Aaron Wise 9 Rio Grande 1.93m 1 8
3 Matt Hodge 9 Rio Grande 1.83m 1 6
4 Ryan Roe 9 Rio Grande 1.83m 1
5 Andrew Willcox 10 Indiana East 1.83m 1 4
6 Andrew Lawrence 11 Rio Grande 1.78m 1
6 Tj Miller 10 Brescia 1.78m 1 2
8 Clint Swanson 10 Indiana East 1.78m 1 1
9 Bruce Derick-williams 9 Rio Grande 1.68m 1

Boys Long Jump

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Jordon Cummings 9 Rio Grande 6.37m 2 10
2 Clint Swanson 10 Indiana East 6.30m 2 8
3 Jryi Davis 9 Point Park 6.24m 1 6
4 Shaun Berry 9 Point Park 6.22m 2 4
5 Aaron Wise 9 Rio Grande 6.07m 2 2
6 James Clark 9 Rio Grande 6.05m 1 1
7 David Bakenhaster 10 Rio Grande 5.87m 2
8 Falonte Jackson 9 Point Park 5.64m 2
9 Ryan Roe 9 Rio Grande 5.62m 1
10 Kyle Slick 11 Indiana East 5.48m 1
11 Eric Biggs 9 Point Park 5.15m 2
12 Chris Rider 9 Point Park 4.86m 1
13 Eric Hall 11 Indiana East 4.54m 1

Boys Pole Vault

Place Name Grade School Result Heat Points
1 Aaron Wise 9 Rio Grande 3.35m 1 10
2 Floyd Lowry 10 Rio Grande 2.70m 1 8
3 Andrew Lawrence 11 Rio Grande 2.70m 1 6

Boys 4x100 Relay

Place School Result Heat Points
1 Rio Grande 43.07 1 10
Matt Hodge, Austin Wilson, Nate Kosnich, Dj Hickman
2 Point Park 44.86 1 8
Falonte Jackson, Eric Biggs, Zachary Watt, Deanthony Morgan
3 Indiana East 45.46 1 6
Kyle Slick, Clint Swanson, Matt Flood, Cameron Jones

Boys 4x400 Relay

Place School Result Heat Points
1 Rio Grande 3:37.50 1 10
Austin Moore, Tim Warner, Christian Wertz, Devin Weems
2 Indiana East 3:40.20 1 8
Sage Henderson, Kyle Hall, Dylan Cope, Clint Swanson
3 Point Park 4:17.00 1 6
Falonte Jackson, Zachary Watt, Deanthony Morgan, Alexander Vaughn

Boys 4x800 Relay

Place School Result Heat Points
1 Indiana East 8:09.89 1 10
Sage Henderson, Adam Klipstine, Dylan Cope, Kyle Hall
2 Point Park 8:35.70 1 8
John Wiley, Zachary Watt, Khalid Omar, Chris Hunt